AKAICamp #13: UI/UX

Wydarzenie na Facebooku Dodaj do kalendarza

Temat: UI/UX
Data: 16.11.2016
Godzina: 17:00
Miejsce: Sala 11CW

Serdecznie zapraszamy wszystkich na kolejny AKAI Camp. Tym razem skupimy się wokół tematyki UI/UX. Więcej informacji o tym, czego możecie się spodziewać znajdziecie w opisie prelekcji.

1. Maciej Sawicki & Patryk Karolak Egnyte Poland „Autobus w chmurze, czyli projektowanie UX w aplikacji dla firm”
Dowiesz się jak przebiega proces projektowania User Centered Design
Zobaczysz jak wygląda testowanie prototypu z użytkownikiem
Poznasz narzędzia, których używamy do prototypowania interakcji i przygotowywania specyfikacji
Zrozumiesz na czym polegają wyzwania w tworzeniu aplikacji dla firm

2 Małgorzata Kisielewska Merixstudio „Jak trendy w projektowaniu wyznaczają wymagania funkcjonalne oraz sotsowanie dobrych praktyk (albo krótka historia wokół kwestii projektowania responsywnego)”

3. Monika Filipkowska Cognifide Polska – „CSS pod kontrolą”
Czysty kod to podstawa. Dotyczy to także CSS’ów. By zachować porządek i przejrzystość warto trzymać się pewnych konwencji. W świecie Front-Endu można wyróżnić kilka najpopularniejszych metodologii. Podczas prezentacji poznacie ich podstawy, dzięki czemu będziecie mogli wybrać najlepszą dla siebie.

4. Andrzej Pyra Insys – „Sukces = powiązanie potrzeb użytkowników i celów biznesowych. Czyli jak właściwie wybrać to co należy zaprojektować.”
Definiowanie UX dla usługi lub produktu zawsze ma dwie strony. Pierwszą jest określenie i zrozumienie potrzeby jaką mamy zaspokoić, drugą jest nadanie odpowiedniej formy tworzonemu rozwiązaniu. W ramach prezentacji opowiem o procesie definicji i zrozumienia potrzeb.

Chcesz być na bieżąco informowany o naszych wydarzeniach? Wpisz się na listę:
Here be dragons. Wróć