AKAI Living Library #2

Wydarzenie na Facebooku Dodaj do kalendarza

Zapraszamy wszystkich na drugą „Żywą bibliotekę” AKAI. Jest to event znacznie różniący się od pozostałych. Zaproszeni prelegenci (książki) będą siedzieli przy swoich stanowiskach i każdy z Was (czytelników) będzie mógł do nich podejść sam albo w grupie i przez 10 min wysłuchać jego historii (przeczytać książkę), zadać pytania jak doszedł do swojej obecnej pozycji, poprosić o rady dotyczące własnej ścieżki rozwoju i o wszysko inne co przyjdzie Wam do głowy.
Podczas eventu przewidzainy jest poczęstunek zarówno dla czytelników jak i książek ufundowany przez Wydziałową Radę Samorządu Studentów Wydziału Informatyki.
Poniżej lista „książek”
1. Piotr Adamczak – „Od PP do UK czyli praca informatyka w Londynie”
Chetnie odpowiem na wszelkie pytania zwiazane z praca w UK. Opowiem o różnicach pomiędzy Polskimi pracodawcami, atmosferze, jak zdobyc prace w UK, jak wyglada rekrutacja. Zapraszam do czytania :)
2. Rafał Klaus – „1. Kreatywne nauczanie – RoboDay; 2. Coaching – zarządzanie sobą w czasie; 3. Prawo własności przemysłowej”
ad1) Dlaczego ważne jest odejście od nauczania oświatowego w kierunku nauczania kreatywnego. Zasady, wady i zalety RoboDay.
ad2) Jak znaleźć czas na zrównoważone życie (w tym nurkowanie, morsowanie, biegi długodystansowe itp.); rozmowa (coaching) o celach, priorytetach, planowaniu i działaniu;
ad3) O podstawach prawa dla inżynierów
3. Krzysztof Borowiak – „Informatyk nie znaczy ignorant”
Wiodący jest stereotyp, że Informatycy są aspołeczni, że trudno się z nimi skomunikować. Sami w swoim środowisku stosujemy swoiste „inside-joke’i” z nas samych, jak choćby sławetne „u mnie działa, spróbuj wyłączyć i włączyć ponownie”. To błędna pętla, pozwalająca niektórym z nas wierzyć, że tak właśnie musi być. Nieprawda. Informatyk nie znaczy ignorant.
4. Jakub Sobczak – „Potrafisz, tylko musi Ci się chcieć”
Crowdfunding to jedna z największych rewolucji naszych czasów. To książka o tym jak udało się od zera zbudować 200 000 społeczność, która sfinansowała 1300 projektów na 15,5mln zł.
5. Marcin Perkowski – „Rekrutacja programistów w praktyce – spojerzenie menadżera.”
Książka opowiada o rekrutacji programistów w praktyce.
– Na co zwracac uwage przy rekrutakcji?
– Jak dobrze prygotować się do rozmowy?
– Co robić, czego nie robić na rozmowach rekrutacyjnych?
6. Aleksandra Główczewska – „Praca na studiach – warto czy nie”
Czy warto pracować na studiach? A może lepiej skupić się na nauce? Czy da się pracować jednocześnie „nie zawalając” semestru?
7. Mateusz Lango – „Czy warto być naukowcem?”
Jestem doktorantem zajmującym się uczeniem maszynowym, mającym ze sobą bagaż doświadczeń pracy zarówno w dużych korporacjach (Samsung R&D, COMARCH) jak i start-up’ach, a obecnie poznającym uroki życia naukowca i pracy w pewnej specyficznej korporacji znanej Wam pod kryptonimem PUT. Opowiem Wam dlaczego zdecydowałem się rzucić pracę dla nauki, jak sposób patrzenia na studiowanie zmienia się gdy siadasz za katedrą, a także odpowiem na wszystkie pytania moich Czytelników. Chętnie porozmawiam też na tematy związane z moją specjalnością, czyli uczeniem maszynowym: jak zacząć, skąd czerpać wiedzę i czy warto.
8. Kamil Pawluczuk – „Jak studiować by nie żałować – historia pewnego absolwenta.”
Studia to wyjątkowy czas, który stwarza wiele możliwości i równie szybko mija. Z perspektywy świeżo upieczonego magistra informatyki, który podążał wyjątkowo zróżnicowanymi ścieżkami, zdradzę które decyzje i wydarzenia wniosły w moje życie najwięcej wartości oraz jak sobie radzić by nie przegapić najlepszych okazji. Jak nie zmarnować możliwości jakie daje uczelnia i jak rozmawiać z władzami (stypendia, IPS, urlopy, nietypowe pozwolenia)? Jak dwukrotnie wylądować na erasmusie (Luksemburg i Chorwacja)? Jak w trakcie studiów zwiedzić pół świata i to najlepiej nie za swoje pieniądze (20+ odwiedzonych krajów na 3 kontynentach w 3 lata – środki UE, PP, konferencje IT)? Co nauczyło mnie bycie przewodniczącym AKAI?

Chcesz być na bieżąco informowany o naszych wydarzeniach? Wpisz się na listę:
Here be dragons. Wróć